2017. június 26. hétfő
Home / Felnőtt / Munkás győzelem lett belőle!

Munkás győzelem lett belőle!

Gyönyörű szombat délutánon új “otthonunkban” fogadtuk a nagy múltú PMFC gárdáját, akik azzal a nem titkolt céllal érkeztek hozzánk, hogy az utolsó szalmaszálat elkapva küzdjenek meg a bajnoki címért. El kell ismerjük, hogy megfogták a pécsiek, de ki is csúszott a kezükből az említett növény.

Kezdjük az elején…

Van is mivel, hiszen egy ritkán látható hatalmas góllal szinte a kezdés után azonnal előnybe kerültünk. Pintér kapott egy labdát a bal oldalon, ami elsőre kicsit talán hosszúnak is tűnt, de Doma rástartolt. Az első félidőben a pályán keresztbe fújó szél kicsit megtolta Sipos átadását, amelyet Pinyő ahelyett hogy levett volna, egy pattanás után jobbal a vendégek kapujának a bal alsó sarkába bombázta. Hatalmas gól volt. 1-0

A korán szerzett gól rányomta a taktikára a bélyegét, hiszen a Baranya megyeieknek azonnal támadniuk kellett. Jött a pécsi gőzös egyfolytában, de a ‘miklósi legényeken ezen a délutánon nem tudott átrobogni. A játék képe az első félidőben sok helyzetet nem mutatott, leginkább a mezőnyben zajlottak az események, csak egyszer-egyszer kellett a kapusoknak védeniük a feléjük tartó labdákat.

A szünetben nem változtatott egyik mester sem, de láthatóan a vendégek még inkább a támadásra helyezték a hangsúlyt. Csapatunk ebben a szezonban először gyakorolhatta a kontrajátékot, mert többnyire a pécsieknél volt a labda. Az 51. percben viszont már a hálójukban újra. Egy kapu előtti kavarodásnál Gábor Péterről, a vendégek hálóőréről kipattant a labda, amelyre ügyeletes gólfelelősünk Mojzer Gyuri eszmélt a leggyorsabban, és a kapus kezei között a hálóba vágta azt. 2-0
A gólt követően csapatunk nyugodtabbá, a pécsiek pedig kapkodóvá váltak. Egyszer-kétszer már saját magukkal is hangosan veszekedtek a piros-feketék, akik nagyon győzni szerettek volna.

A második félidőben nyomott a PMFC, meg is lett az eredménye, mert egy szabadrúgást követően Mikler sem tudott hárítani. 2-1 Nem úgy a mérkőzés hajrájában, amikor a mindent egy lapra feltévő vendégek két támadása is már csak rajta múlt, hogy nem egyenlítettek a vendégek. A 89. percben egy lesgólt ugyan szereztek, de azt a partjelző egyértelmű ítélete alapján nem adta meg a játékvezető.

A látottakat összegezve el kell ismerjük, hogy a jó csapatnak szerencséje is van, de munka nélkül nincs győzelem. Lehet, hogy igazságosabb lett volna ma a döntetlen, de sokszor álltunk mi már a túloldalán az igazságnak, így hát most valamit visszakaptunk a sorstól!

Csurka Zoltán:

A labdarúgás minden gyötrelmét és gyönyörét átélhettük az elmúlt hetekben. Nem játszottunk jól, az az igazság, hogy a Pécs ma nem érdemelt vereséget, de azt kell mondjam, hogy a labdarúgás istenei a mi kezünket fogták. Ugyanakkor úgy érzem rá is szolgáltunk erre, mert az elmúlt hetek nehézségei ellenére (aminek a betetőzése az volt, hogy a heti utolsó edzés utolsó percében megsérült a csapatkapitány, Barna Zsolt) igazi csapatként küzdöttünk és ha kellett csúsztunk-másztunk minden egyes labdáért. Sokan kezdtek már temetni minket, nos nekik üzenjük, hogy ez a csapat soha nem fogja feladni és az utolsó lehelletéig fog küzdeni. Még 13 csata vár ránk…