Utánpótlás edzések
Home / Felnőtt / Sokáig aludtunk

Sokáig aludtunk

Békéscsabán folytattuk a bajnokságot, ahol a lilák második csapatával mérkőztünk meg a vasárnapi ebédidőben.

A mérkőzés úgy kezdődött ahogy azt elképzeltük. Sorra alakítottuk ki a helyzeteket, és gyakorlatilag a kapujához szegeztük ellenfelünket, akik láthatóan a kontrákban rejlő lehetőségekre építették fel a taktikájukat. Sikeresen…

Az első negyedóra végén Rodenbücher nem tudott egy cselt hatékonyan befejezni, aminek a végén sajnos elveszítette a labdát, és meg sem állt a kapunkig vele Birtalan Botond. 1-0

Mire rendeztük a sorokat, és újra jelentős mezőnyfölényt alakítottunk ki, addigra egy újabb hiba, ezúttal a kapuban.
Egy távoli lövést csak maga elé tudott paskolni Mikler, amelyre védőink még téli álmukat aludva rá sem mozdultak, így könnyedén tudta Ilyés a kapunkba pofozni a labdát. 2-0

A szünet a játéktér adottságait figyelembe véve rövidre – mindössze 5 percesre – sikerült, amelynek ezúttal örülhettünk, hiszen szinte azonnal a középkezdés után egy meseszép Fritz találattal – 22-ről egy szabadrúgást csavart a jobb felsőbe – felzárkóztunk. 2-1

A gól után folyamatosan a hazaiak kapuját ostromoltuk, melynek meg is lett újra az eredménye. Egy jobb oldalról belőtt labdára robbant be Mojzer, aki szépen perdítette azt Máthé kapujába. 2-2 A harmadik gólért is harcba indultunk, de már nem vállaltunk akkora kockázatot, mint hátrányban azt tettük, de így is maradtak ki lehetőségek. Az egyik egy gyorsan elvégzett szabadrúgást követően, amelyet a hazaiak kapusa óriási bravúrral ütött szögletre.

Csurka Zoltán a szünetben láthatóan rendezte a sorokat, a felállásunk megváltoztatása meghozta az eredményét, de a győzelmet már nem tudtuk megszerezni. Az első félidei álmos, és pontatlan játékunkat, valamint a második félidei padlóról való felállásunkat figyelembe véve a döntetlen igazságos eredmény lett ezen a napon.

Csurka Zoltán:

Szereztünk egy pontot és továbbra is a tabella élén állunk. Töretlenül hiszem, hogy a csapat képes megnyerni a bajnokságot, ugyanakkor azt mindenkinek át kell éreznie, hogy egy ilyen komoly cél elérése érdekében mindig a maximumot kell nyújtani, és nem férnek bele olyan hibák és könnyelműségek, mint amilyeneket ma elkövettünk és amiket az ellenfél könyörtelenül kihasznált.

Békéscsaba 1912 Előre II – Szigetszentmiklós 2-2 (2-0)
Békéscsaba, Békéscsabai Városi Stadion, 100 néző, Vezette: Sándor Csaba
Szigetszentmiklós: Mikler – Rodenbücher, Erdei – Fritz, Vanja, Barna, Földes – Sipos, Vass – Schrammel, Pintér
Gólszerzők: Birtalan 15′, Ilyés 29′, ill. Fritz 48′, Mojzer 61′
[Mérkőzés adatlap]

Olvasta már?

Nagyon nehéz mérkőzés előtt állunk

Ismét hazai környezetben játszunk, ezúttal azt a Hódmezővásárhelyet fogadjuk, akik az egyik legkellemesebb meglepetései a …